Opplagsreglementet er styrende dokument for opplag. Det finner du her.

Opplag vinteren 2018 - 2019

 NB! Årets opplagslister er produsert under forutsetning av at vi har opplagskapasitet som i fjor vinter. Om vi får redusert opplagsareal i vinter som følge av flommen, vil antall båter bli redusert og ansiennitet vil også kunne telle for F-medlemmer. Opplagslistene og plasseringskartene kan bli forandret helt frem til opptaksdato.

Opptak 2018 er fredag 19. og lørdag 20. oktober.

Som alltid starter vi med seilbåtene fredag fra kl.16:00. 
Motorbåter vil bli heist på land lørdag fra kl. 08:00. Normalt starter vi med de minste båtene og arbeider oss nedover listene.
Etter dette - normalt ut på lørdag ettermiddag vil båter bli tatt opp etter ansiennitet så lenge det er disponibel plass på land.


Fortøyninger bør umiddelbart etter landsetting og senest søndag formiddag fjernes fra bryggeplassen. Om du ikke gjør dette skal de festes til utriggerne slik at de ikke faller ned i sjøen eller ligger innover betongbryggen. Bruk gjerne strips.
Fortøyninger som ikke fjernes fra bryggeplassen er å oppfatte som aksept til at båt som har fått bryggeplassen tildelt som vinterbrygge eventuelt kan benytte disse.


Alle henvendelser vedr. opplag på land - kontakt opplagssjefen.
Alle henvendelser vedrørende opplag i brygge - kontakt havnesjefen. 

Les mer om opptak og opplag her.

Opplagsstatus vi har i våre registre blir automatisk videreført. Forandringer i opplagsstatus (land/sjø eller ikke i havnen) må meldes opplagssjefen innen 1. september - helst på e-post.

 

Dato for felles utsetting våren 2019 er lørdag 27. april

Opptak fredag 19.10.2018

 Følgende seilbåter vil bli tatt opp fredag 19. oktober fra kl.16:00. 
K-medlemmers opptak av seilbåt er foreløpig satt til fredag, men kan bli satt til lørdag etter ansiennitet.

MedlNr Mkat EtterNavn ForNavn Båttype land vinter Brygge Plass
11025 F Dame Tor Fredrik Bavaria 32 cruiser land vinter E 03
11082 F Kvamme Kåre Hero 101 land vinter E 07
11114 F Persen Kari Albin Express land vinter E 25
11137 F Steinum Per Nauticat 33 land vinter C 10
11167 F Kjørsvik Svein Hanse 320 land vinter F 11
11220 F Nielsen Berge Løve Comfortina 32 land vinter F 10
11234 F Haugstvedt Tor Hanse 345 land vinter E 09
11251 F Korsnes Espen Sletten Albin express land vinter E 27
11265 F Kvamme Roald Hero 101 land vinter F 19
11336 F Bjørvik Geirr LM 27 land vinter C 13
11366 F Indrevær Harry Sandvik 880 land vinter F 07
13495 K Løland Steinar Maxi 95 land vinter F 26
13585 K Henriksen Bård Bavaria 31 land vinter D 29
13606 K Begall Christoph Bostrøm 31 land vinter D 28
               
14              

Opplag seilbåter prinsippskisse plassering 18-19

Skisse for omtrentlig plassering av stativer/båter ved fellesopptak 2018.
Dette under forutsetning at vi kan benytte arealet fullt ut etter flommen.

Opptak Lørdag 20.10.2018

Følgende motorbåter vil bli tatt opp lørdag 20. oktober fra kl.08:00.

MedlNr Mkat EtterNavn ForNavn Båttype land vinter Brygge Plass
11154 F Vindal Viktor Askeladden 445 Chaser land vinter A 05
11332 F Salhus Frank Skibsplast 490 HT land vinter A 22
11073 F Johansen Jarle Askaladden 16 land vinter E 01
11342 F Borlaug Kjell J. Yamarin 53 BR land vinter C 30
11259 F Arnevig Kjell Inge Draco 1800 ST land vinter A 04
11261 F Strøm Roy Yamarin land vinter A 12
11352 F Fond Ørjan Buster XL land vinter D 12
11253 F Lien Ole-Bjørn Midlertidig land vinter A 21
11364 F Monsen Arne Bella land vinter D 20
11339 F Karlsen Aagoth Askeladden 605 Eksp land vinter C 14
11277 F Jacobsen Thor Fredrik Yamarin 6110 land vinter E 16
11145 F Svalland Oddny Finnmaster 62BR land vinter E 20
11055 F Heggelund Torgeir Askeladden C6 land vinter A 15
11048 F Landro Ruth Helen Ibiza 20 Touring land vinter C 24
11092 F Markussen Atle Buster XXL land vinter D 04
11266 F Olsen Erik Andre Buster XXL land vinter D 23
11356 F Nilsen Geir Morken Askeladden land vinter C 20
11338 F Langeland Fredrik Windy 22 Land vinter E 21
11278 F Dame Frank Buster Magnum land vinter E 02
11312 F Sture Jørn Uttern C68 land vinter C 16
11290 F Berentsen Terje Uttern C68 land vinter D 33
11371 F Borgen Arne Petter Saga 7000 land vinter D 32
11059 F Hilland Ketil Buster Cabin land vinter C 01
11139 F Stokken Magnus Saga 7000 land vinter    
11344 F Grevstad Olav Petter Askeladden 705 land vinter B 01
11293 F Ulvesæter Ørjan Skilsø 23 land vinter D 21
11037 F Geijerstam Bengt G. Carat 7400 land vinter C 03
11308 F Pletten Rolf NB750 land vinter D 18
11215 F Hansen Therje D. Ibiza 26  land vinter D 30
11012 F Bergh Erik Windy 27 land vinter E 19
11232 F Bjørndal Oddvar Viknes 880 land vinter B 24
11217 F Olsen Helge R. Nimbus 3003 land vinter B 23
11240 F Ragnvaldsen Roald Skarpnes 30 land vinter B 11
11334 F Øvrebø Trond Marex 290 Suncruiser land vinter E 04
11302 F Halvorsen Børge Sea Ray 325 land vinter B 16
11268 F Olsen Arne NB 840 land vinter D 07
11267 F Saltskår Rune Enes 36 land vinter F 27
11311 F Sæthre Thor Seaco 1030 land vinter D 17
11060 F Hjortland Dag-Audun Viksund 340 land vinter E 05
11287 F Martinsen Therese Bavaria 33 sport land vinter B 17
11335 F Øyhovden Magnar E. Sea Ray 355 land vinter C 15
11348 F Fengestad Sissel Elin Tullio Abate Land vinter F 23
11258 F Abrahamsen Egill Galeon 333 land vinter F 03
11067 F Jacobsen Helge H. Windy G M 37 land vinter E 13
11307 F Faltinsen Karl Ove Sealine F37 land vinter D 14
               
45              

Opptak Lørdag 20.10.2018 etter annsiennitet

Følgende båter vil bli tatt opp etter rekkefølge så lenge det er opplagsplass på land.

MedlNr Mkat EtterNavn ForNavn Båttype land vinter Brygge Plass
13542 K Ringheim Atle Houg Yamarin 53 BR land vinter C 37
13490 K Helgesen Rudi tre snekke land vinter F 32
13576 K Mæland Finn Magne Askeladden C62 land vinter D 37
13500 K Haugan Thor Uttern S64 land vinter D 34
13547 K Raunlid Fredrik Uttern D62 land vinter C 17
13582 K Lund-Tønnesen Jan Peter Arvor 215 land vinter A 39
13565 K Jensen Robert Bayliner 245 land vinter B 28
13496 K Einen Audun Askeladden Z8 land vinter B 14
13577 K Lohne Terje Viksund 320 land vinter D 13
13629 K Petersen Rene Berg Midlertidig 4 Land vinter D 27
               
10              

Båter som skal ligge i brygge i vinter

Orienter deg på bryggekartet over om og hvor du eventuelt skal ligge i vinterbrygge. I så fall er båsen din merket med en etikett som forteller til hvilken bås du kan flytte til etter at båten i denne er tatt på land (grønn eller orange) eller flyttet ut av havnen (rød har frist til 1. nov.).

Båter på A-bryggen, utenfor inntrekkgrensen SKAL flyttes senest innen 1. november. Øvrige kan flyttes etter fellesopptak eller når tildelt vinterplass er ledig.

Båter i midlertidig vinterbrygge skal flyttes tilbake til egen tildelt brygge innen 31. mars.

Bryggeoversikt vinter 2018-19

Alternativ bryggeplassering vinter 2018/19.

MedlNr Mkat EtterNavn ForNavn Båttype brygge vinter Brygge Plass
11109 F Endresen Carsten Rana 16 brygge vinter A 02
13610 K Kristiansen Jan Erik HR 530 cc brygge vinter A 07
11372 F Johnsen Bjørn Antvedt Askeladden 16 brygge vinter A 13
13557 K Morczinek Rolf Hobby 445 brygge vinter A 27
13631 K Jacobsen Rune Echoldt Bayliner Trophy 2052 brygge vinter A 32
13609 K Stjernberg Stian Askeladden P66 w brygge vinter A 33
13586 K Instefjord Fredrik G Lund Buster XL brygge vinter A 34
13624 K Strand Larsen Fredrik Nordkapp 760 Noblesse brygge vinter A 38
13604 K Gjertsen Gjert Tore Uttern T51 brygge vinter A 41
13617 K Drevland Bård Kristian Midlertidig 2 brygge vinter A 43
11204 F Langøy Gunnar Saga 29 brygge vinter B 02
11007 F Andreassen Charles Beneteau Antares 7,80 brygge vinter B 03
11143 F Sulebak Jan R. Saga 325 brygge vinter B 04
11359 F Fotland Åsta NB 840 brygge vinter B 05
11088 F Lines Trond Erik Beneteau Barracuda 7 brygge vinter B 07
11006 F Andersen Rolf E. Beneteau Antares 680 brygge vinter B 08
13593 K Stang Arve Targa 31 brygge vinter B 09
11365 F Moldestad Lasse Viksund 880 brygge vinter B 10
13613 K Ellingsen Roald windy 32 Grand Tornado brygge vinter B 15
13539 K Misje Torbjørn Forbina 35 brygge vinter B 19
13563 K Jacobsen Lars Laguna 1180 FB brygge vinter B 20
11317 F Gut Jannike Vabø Wiking 28 brygge vinter B 26
13518 K Jensen Bjørn A. Saga 315 brygge vinter B 27
13571 K Tempel Øyvind Uttern T62 brygge vinter B 29
13559 K Kjenes Tore Hansvik 700 Combi brygge vinter B 30
13568 K Bauge Olav Viksund snekke brygge vinter B 32
13619 K Engen Petter Scand 26 cc brygge vinter B 36
11333 F Aalen Terje Buster Magnum brygge vinter C 02
11019 F Bringeland Bjørn Viknes 830 brygge vinter C 06
11162 F Berge Per Johnson 26 brygge vinter C 08
11150 F Trellevik Erik Nidelv 610 brygge vinter C 22
13626 K Kalsås Fritzie Maxi 777 brygge vinter C 26
13616 K Stang Thomas Viksund 880 brygge vinter C 31
13591 K Stark-Johansen Stig Yamarin 61 cc brygge vinter C 38
11252 F Knudsen Svein H. Nor Sea 770 brygge vinter D 02
11329 F Johnsen Jan Kristian Walde Nimbus 28 DC land vinter D 03
11170 F Christensen Erik Møller Skipsplast 655 brygge vinter D 05
11030 Æ Ekroll Bjørn Naurstad snekke brygge vinter D 08
13544 K Persson Svein Arne Riviera 925 brygge vinter D 10
11373 F Svege Marianne Benetau Antares 580 brygge vinter D 22
13504 K Grung Jan Quicksilver 640 PH brygge vinter D 36
11313 F Berge Tone K. Hallberg Rassy 34 brygge vinter E 06
11009 F Baadsvik Jan M. Jeanneau SO 35 brygge vinter E 08
11205 F Bertelsen Ulrik Contrast 362 brygge vinter E 10
11257 F Johanson Ole Johan Degerø 331 DS brygge vinter E 11
11242 F Konglevoll Gudmund Uttern 973 brygge vinter E 14
13562 K Husabø Jon Sandnes Fjord 27 brygge vinter E 15
11229 F Natvik Ketil Vinga Queen brygge vinter E 17
13553 K Bøe Sven-Egil Grand Banks 36 brygge vinter E 18
13615 K Steffensen Petter Quicksiliver 605 brygge vinter E 22
11064 F Hovland Ingeman Askeladden 16 brygge vinter E 23
13469 K Kvitnes Tom Bella 652 brygge vinter E 30
13630 K Trovik Snorre Wiking 25 C brygge vinter E 36
11148 F Sørland Magnus Lettbåt brygge vinter F 00A
11168 F Svendsen Bjørn Yahama Yog brygge vinter F 01
11212 F Amundsen Bjørn Etap 32 brygge vinter F 02
13621 K Madsen Trygve Quicksiliver PH 755 brygge vinter F 04
11027 F Diesen Tore Nauticat 331 brygge vinter F 06
11026 F Deisz Harald Maxi 100 PS brygge vinter F 08
11209 F Eide Arne Finnfire 33 brygge vinter F 09
11276 F Storlid Frank Hunter Sonata brygge vinter F 13
11110 F Olsen Svein Albin   brygge vinter F 14
11208 F Hordvik Markus Sweden Yacht 36 brygge vinter F 15
13612 K Andersen Eirik Albin Express brygge vinter F 16
11122 F Rosvold Arne E. Mørebas brygge vinter F 17
13560 K Andersson Jonas Albin Viggen brygge vinter F 18
11075 F Johnsen Ivar seilbåt brygge vinter F 20
13618 K Larsen Andreas Karl Brarracuda 1100 Olymp brygge vinter F 21
11368 F Leirvik Jan Børge Nauticat 33 brygge vinter F 24
13521 K Pedersen Bård Cenit 33 brygge vinter F 28
13512 K Nordli Håkon Maxi 95 brygge vinter F 29
11284 F Landøy Roald Askeladden 585 brygge vinter F 30
11062 F Holvik Ruth Saga 20 brygge vinter F 33
11307 F Faltinsen Karl Ove Ryds 440 GT brygge vinter D 00
11114 F Persen Kari Robåt brygge vinter F 00B
11111 F Omdal Jan Erik Bavaria 36 Cruiser brygge vinter F 25
11370 F Andersen Jan Erik Yamarin 62 cc brygge vinter F 31
13623 K Haukeland Halfdan Vindø 40 brygge vinter F 35
               
78              

Båter som ikke skal være i havnen vinteren 2018/19

Båter som ikke skal ligge i havnen om vinteren, må være ute av havnen senest 1. november. 
Dette må følges da bryggeplassen ofte skal benyttes av annen båt. 

Fortøyninger bør fjernes fra bryggeplassen. 
Om du ikke gjør dette skal de festes til utriggerne slik at de ikke faller ned i sjøen eller ligger innover betongbryggen. Bruk gjerne strips. 

Fortøyninger som ikke fjernes fra bryggeplass som er merket som vinterbrygge for annen båt, er å oppfatte som aksept til at annen båt kan benytte disse.   

Tildelt brygge for sommersesongen er tilgjengelig fra 1. april. 

MedlNr Mkat EtterNavn ForNavn Båttype Bkat ikke vinter Brygge Plass
11166 F Fjereide Odd Mørebas M ikke vinter A 03
11004 F Andal Jan Magnus Skibsplast 490 HT M ikke vinter A 06
11094 F Martinsen Svanhild Terhi Nordic 6020C M ikke vinter A 08
11367 F Risnes Sturle Skipsplast 655 M ikke vinter A 09
11360 F Hjelland Ivar Yamarin 5930 M ikke vinter A 10
11345 F Finne Anders White Shark M ikke vinter A 11
13608 K Eidsnes Trym Tysnessnekke M ikke vinter A 14
11243 F Eikeland Tove M.A. Skipsplast 655 M Ikke vinter A 16
13488 K Roska  Erling AMT 185 HT M ikke vinter A 17
13632 K Solberg Kristoffer Mørebas 15 M ikke vinter A 18
11349 F Strand Bianca E. Uttern S55 M ikke vinter A 19
13558 K Budal Åge Yamarin 6110 M ikke vinter A 20
13601 K Kristoffersen Roar Glastron SX 175 M ikke vinter A 23
13516 K Stakset Tor-Erik Askeladden 605 M ikke vinter A 24
13554 K Seterås Bård HR440 M ikke vinter A 25
13491 K Nygård Karl Inge Norkapp Avant 500 M ikke vinter A 26
11326 F Bjørge Anne-Kari Yamarin 59 DC M ikke vinter A 28
13536 K Hansen Pål Brandtun Strandebarmer M ikke vinter A 29
13584 K Endestad Ottar Skibsplast 660 M ikke vinter A 31
13537 K Sæthre Jon Maxum DC M ikke vinter A 35
13620 K Johnsen Henning Askeladden C6 M ikke vinter A 36
11115 F Rasmussen Bjørg Askeladden 535 M ikke vinter A 37
13622 K Holmøy Ole-Morten Yamarin Cross 64 M ikke vinter A 40
11250 F Vassenden John Morten Uttern D55 M ikke vinter A 45
13572 K Scheen Karl Osmund Witt jolle M ikke vinter B 00
11087 F Lines Bjørn Beneteau Antares 7 M ikke vinter B 06
11377 F Skaar John Inge Saga 29 M Ikke vinter B 12
11306 F Nielsen Kenneth Goldfish 29 Tender M ikke vinter B 13
11219 F Schumann Olsen Tor Askeladden Commuter M ikke vinter B 18
13614 K Gundersen Alexander Mørejet 30 M ikke vinter B 21
11350 F Toppe Svein Erling Platgatter M ikke vinter B 22
13513 K Haukefær Erik Windy 28 M ikke vinter B 25
13566 K Frøyseth Aleksander Nordkapp 760 Noblesse M Ikke vinter B 31
13541 K Johansen Christopher Finnmaster F 68 DC M ikke vinter B 33
13627 K Lerøy George-Harald Yamarin 76 DC M ikke vinter B 34
13506 K Wiik Jan Ove Skipsplast 655 M ikke vinter B 35
11374 F Terjesen Bjørn Yamarin 59 DC M ikke vinter B 37
11343 F Tveit Hilmar Buster Magnum M ikke vinter C 04
11238 F Eidsnes Helge Yamarin 76 DC M ikke vinter C 05
11014 F Bjørge Atle Askeladden 605 M ikke vinter C 07
11309 F Teige Tom High Performance 260 M ikke vinter C 09
11327 F Kvist Atle Nordkapp Nob 655 M ikke vinter C 11
11296 F Reigstad Bjarte Orrskar 27 M ikke vinter C 12
11255 F Brekke Arne Carat 7400 M ikke vinter C 18
11289 F Fossdal Bernt Scand 26 M ikke vinter C 19
11347 F Knappskog Herman A. Glastron SX195 M ikke vinter C 21
11017 F Brattaule Mona Askeladden WA 635 M ikke vinter C 23
13611 K Nesje Stein Åge Uttern D62 M ikke vinter C 25
13626 K Kalsås Fritzie Maxi 777 S ikke vinter C 26
13519 K Paulsen Nils K. Bavaria S33SE M ikke vinter C 27
11362 F Våge Bjarte Nidelv 24 M ikke vinter C 28
13587 K Tomren Petter H Quicksilver 905 PH M ikke vinter C 29
13520 K Fuglseth Christian Norkapp 760 M ikke vinter C 32
13533 K Tjore Ove   M ikke vinter C 33
13508 K Skaar Frode Askeladden C6 M ikke vinter C 34
13501 K Fuglum Morten Yamarin 63 BR M ikke vinter C 35
13505 K Arnesen Kjell Karnic 2260 M ikke vinter C 36
11053 F Haukeland Arne Cabinc. M ikke vinter D 01
11236 F Brakstad Jan Ove Skibsplast 665 DC M ikke vinter D 06
11221 F Haukedal Tom Windy 35 Khamsin M ikke vinter D 09
13530 K Hansen Eivind Yamarin 63 BR M ikke vinter D 15
11375 F Blomvågnes Bjørn Rune Yamarin 5910  M ikke vinter D 16
11165 F Steimler Per Gustav Uttern C68 M ikke vinter D 19
11294 F Stene Arild Tresnekke M ikke vinter D 24
11369 F Vik Anders Askeladden C6 M ikke vinter D 25
11322 F Strømsnes Oddbjørn Øyen 17 M ikke vinter D 26
13572 K Scheen Karl Osmund Tre plattgatter M ikke vinter D 31
13503 K Taule Jarle Askeladden 14 M ikke vinter D 35
13625 K Helland Vegard Seadoo spark m ikke vinter D 38
11031 F Ellingsen Rolf Windy G M 37 M ikke vinter E 12
11280 F Instefjord Gunnvald Plattgatter M ikke vinter E 24
11239 F Flåtene Terje Karnic 2260 M ikke vinter E 26
13603 K Madsen Fred Are Comfortina 32 S ikke vinter E 28
11270 F Paulsen Geir Kr. Windy 35 Khamsin M ikke vinter E 29
13528 K Aune Lars Jørgen Skibsplast 665 M ikke vinter E 31
13594 K Hersvik Frode Yamarin 68 DC M ikke vinter E 32
13597 K Hjørnevik Anders Nordkapp Nob 650 M ikke vinter E 33
13489 K Solheimsnes Pål Atle Pioner 15 M ikke vinter E 35
11224 F Kvamme Terje Selco 18 M ikke vinter F 05
13494 K Nøtingnes Eilert Hanse 320 S ikke vinter F 12
11228 F Skamsar Morten Finnmaster 7600 M ikke vinter F 22
13583 K Henshilwood Christopher Quicksilver 460 M ikke vinter F 34
13595 K Urdal Tore Finnmaster 6600 WA M ikke vinter F 36
                 
83